למה מגייסים כסף ?

סדנת שילוב

סדנת שילוב הינו פרויקט שילוב בגוש עציון אשר מסייע לילדי החינוך המיוחד ש"נופלים בין הכיסאות". רבים מהם לא הצליחו למצוא פתרון לבעיותיהם במערכת החינוך המיוחד. יש ביניהם תלמידים, שבסיוע תכנית טיפולית מתאימה ב"סדנא" יוכלו לחזור ולהשתלב במסגרות אחרות, בעוד שאחרים זקוקים לכל אורך לימודיהם לתכנית הטיפולית שמתקיימת ב"סדנא".

העמותה מפעילה:

  • גן ילדיםבו לומדים 30 ילדים רגילים יחד עם ילדים עם צרכים מיוחדים ועובדות בו תלמידות ובוגרות הסדנה עם צרכים מיוחדים.
  • בית ספר לחנ"מ כוללני – המונה 8 כיתות בעלות לקויות שונות.
  • ימי התנסות בלינה עצמאית.
  • תעסוקה חקלאית לאנשים עם צרכים מיוחדים בחווה חקלאית שהוקמה במקום.
  • דיור בקהילה - המשולבים בקהילות בגוש עציון:
    • 3 דירות בוגרים לבנים
    • 1 דירת בוגרות לבנות
  • "מרחב משלב" – פרוייקט ייחודי המזמין תלמידים מבתי ספר אחרים ליום פעילות מרוכז פעם בשבוע.

מערך התעסוקה מעסיק 30 עובדים מעל גיל 21. מתוך הכרה בחלק המרכזי של העבודה בעיצוב הזהות האישית של האדם. הוקדשה חשיבה רבה לבחירת ענפי העבודה ובניית מסלול הקידום האישי של כל עובד. כל ענף עבודה נבחר כך שיאפשר תנועה פיזית, מפגש עם אוכלוסיות מגוונת והתקדמות מדורגת מתפקיד לתפקיד. לכל עובד נבנה מסלול קידום אישי ייחודי. בפני העובדים מוצבות מטרות מוגדרות וברורות, הם נבחנים על השגיהם ומקבלים תעודות והעלאה במשכורת לפי הישגיהם. הענפים הפעילים כיום הם מטבח המספק ארוחת צהריים לכל תלמידי הסדנא, מאפייה, בית קפה המופעל כולו על ידי תלמידי הסדנא, אורווה בה התלמידים אחראים על התפעול השוטף וכן הדרכת רכיבה, ניקיון היישוב, גן ילדים לילדי היישוב גבעות, דיר עיזים, נגרייה , מחזור נייר, קליעת סלים ,קרמיקה ופינת חי.

כיום עובדים בפינת החי 5 עובדים ממערך התעסוקה, שאחראים על הטיפול השוטף בבעלי החיים, תחזוקה של המקום והעברת קבוצות.

בפינת חי מגוון חיות-  בחצר פתוחה חיים תוכים, פסיונים, תרנגולות וברווזים. בפינה אחרת חיה משפחה של עיזים גמדיות.  בבריכה בחצר חיים דגים וצבי מים.  בתוך החצר נמצאים בכיסנאים, סנאים, צינצילות, אוגרים, זוחלים וחרקים שונים.  כאן גם עומדת המדגרה והאפרוחים מבלים כאן את ימיהם הראשונים.

התלמידים בסדנת שילוב עובדים בפינת חי כחלק מתוכנית ההכנה לתעסוקה לקשר עם אנשים, ללמידה או עבודת מחקר. לפינת החי מגיעים תלמידים כחלק מתוכנית ההכנה לתעסוקה כחלק מתוכנית אישית של טיפול בחיה או ביצוע עבודות חקר או סתם להתבונן בחיות ולהנות. ביקורים בפינת חי הם חלק משיגרת היום של ילדי הגן והמעון ואנו מקווים להרחיב זאת גם לגנים נוספים באזור.

כיום פינת החי נמצאת בקרוואן ישן , שהוסב לטובת פינת החי.  הקרוואן זקוק לשיפוץ והתאמה עבור המסגרת. אנו מעוניינים לשפץ ולהרחיב חדר  שימש כמרכז למידה בו יוכלו העובדים והתלמידים לבצע עבודות מחקר, וניתן יהיה להעביר חוגי חיות לילדי הגנים באזור.  כמו כן, אנו מעוניינים בשיפור התשתיות הקיימות, רכישה של כלובים חדשים והצטיידות בחיות שטרם היו לנו ויכולים לתרום לעבודה.

הכסף שיגוייס ממשחה 2017 יילך למען מטרה זו של הרחבת פינת החי